متخصص اورولوژی

استفاده از لیزر مونالیزا برای رفع تیرگی واژن
دستگاه تناسلی در بانوان مانند هر ارگان دیگری از بدن انسان در اثر افزایش سن به ویژه در دوران یائسگی بعلت کاهش میزان استروژن دچار تغییر و تحولاتی می شود. بیش از 50% بانوان پس از یائسگی از مشکلات ناشی از آتروفی واژن رنج می برند که بر کیفیت زندگی آنها تاثیرگذار است. علاوه بر این شمار بانوان جوانی که برای جراحی زیبایی واژن به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه می کنند رو به افزایش است. در این خصوص DEKA تکنولوژی جدیدی بنام Monalisa Touch را بعنوان راه حلی برای رفع چنین مشکلاتی ارائه می کند که به دور از تاثیرات منفی درمان های دارویی است.
کلینیک تخصصی  دکتر زهرا صابری در زمینه تنگ کردن واژن، رفع تیرگی واژن،  زیباسازی واژن، بالا بردن میل جنسی، روشن سازی واژن، کوچک کردن لبهای دستگاه تناسلی، درمان خشکی واژن، درمان خارش و سوزش واژن، درمان افتادگی مثانه و نشت و بی‌اختیاری ادرار از دستگاه پیشرفته مونالیزا تاچ استفاده می‌شود. لیزر مونالیزا تاچ امروزه یکی از موثر‌ترین روش‌های درمانی غیر‌جراحی و بدون نیاز به دارو است که برای پیشگیری و درمان از آن استفاده می‌شود.

تیره شدن پوست واژن، ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد، مخصوصا به دلایل ژنتیکی که نقش پر رنگی هم دارد. ساده‌ترین دلیل این اتفاق، این است که بعضی‌ها در این نواحی رنگدانه‌های بیشتری نسبت به دیگران دارند. اما عوامل دیگری همچون اصطکاک منظم در بین افراد چاق، بیماری‌های پوستی، اصلاح مرتب موهای زائد، و قرار گیری بیش از اندازه در معرض آفتاب نیز، از عوامل موثر دیگر این اتفاقند.

رفع تیرگی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ
لیزر مونالیزا، یک روش لیزر واژن بدون درد است و نیازی به بی‌هوشی یا بی‌حسی ندارد. فقط قبل از آن ممکن است کرم خاصی برای راحتی حین لیزر درمانی، در ناحیه تحت عمل استفاده شود. لیزر مونالیزا یک روش مناسب جهت رفع تیرگی واژن می باشد.
در واقع این دستگاه، یک سیستم لیزری غیر جراحی واژن است. در این روش، لیزر Co2 به صورت پالس‌های بسیار کوچکی به سطح واژن (لایه اپی‌تلیال) و عمق آن (لایه لامینا پروپریا) برای تحریک مخاط و بافت واژن تابانده می‌شود. این روش در زمانی بسیار کوتاه انجام می‌شود و حداکثر ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. بهترین متخصص زنان در اصفهان از این لیزر برای رفع تیرگی واژن، تنگ کردن واژن و درمان بی اختیاری ادرار استفاده میکند.


علت تیرگی واژن ( اندام تناسلی زنان ) چیست؟
1- پوشیدن شلوارتنگ :یکی از مهم ترین و اصلی ترین علل تیرگی پوست وازن استفاده از شلوار و لباس زیر تنگ است .
2-استفاده از ژیلت و یا تیغ کهنه برای اصلاح موهای واژن
3- استفاده زیاد از تیغ و ژیلت برای از بین بردن موهای واژن
4- پیاده روی و راه رفتن زیاد
5- برخی از داروها ، با استفاده از برخی داروهای خاص شما متوجه تغییر رنگ پوست واژن خواهید شد که در این صورت با
تجویز پزشک برای قطع و یا کاهش دفعات مصرف اقدام کنید.
6- هورمون های و اختلالات هورمونی
7- استفاده از لباس زیر (شورت ) پلی استری غیر گیاهی:علاوه بر انتخاب جنس مناسب و ضد حساسیت لباس زیر بایستی روزانه ان را تعویض کنید.
8- بالا رفتن سن
9- عوامل ژنتیکی
10- تولید بیش از حد ملاتونین در واژن
11-عفونت
12- کمبود برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن
13-چاقی
14- استفاده از برخی کرم‌ها، صابون‌ها، شامپو‌های بدن و دیگر محصولات