متخصص اورولوژی

بسیاری از بانوان از بزرگ بودن لابیای مینور (لب‌های داخلی اطراف دهانه واژن) و لابیای ماژور (لب‌های خارجی) ناراحت هستند. لب‌های داخلی کوچك یا لب‌های خارجی بزرگ واژن یا هر دو در جراحي ليزري لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن دستکاری می‌شود تا واژنی زیبا با ظاهری طبیعی به دست آید.

بیماران معمولاً پس از ليزر زیبایی واژن اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و احساس راحتی بیشتری در لباس‌ها و موقعیت‌های خاصی مانند ورزش کردن و رابطه جنسی دارند. درجراحی  ليزري لابياپلاستي چون نخ استفاده نميشود جاي زخم پيدا نيست و واژنی طبیعی و زیبا را ایجاد می‌کند.

عمل جراحی لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا ( لبه های اطراف واژن ) است، به منظور تغییر شکل و اندازه ی لابیا صورت می پذیرد. همچنین در برخی مواقع از لابیاپلاستی به منظور ایجاد تقارن بین لبه های واژن بهره گرفته می شود. عمل لابیاپلاستی می تواند به تنهایی و یا به همراه جراحی واژینوپلاستی انجام گیرد. خانم هایی که تعداد زیادی زایمان داشته اند برای عمل لابیاپلاستی بسیار مناسب هستند. همچنین افرادی که دارای لابیامینورهای بزرگی هستند ( لبه های اطراف دهانه واژن آنها بزرگ و پهن است ) می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند و با لابیاپلاستی ناحیه ی تناسلی خود را جوانسازی کنند. همچنین کسانی که دارای درد و مشکلات جنسی هستند برای انجام جراحی لابیاپلاستی گزینه ی مناسبی هستند.

لابیاپلاستی چيست ؟
كوچك كردن لابياي تناسلي یا به بیان دقیق‌تر لابیاپلاستي واصلاح لابیای بزرگ شده یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی پلاستیک فعلی است که متقاضیان به دلایل گوناگونی برای انجام آن به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه می‌کنند. بانوان با آگاهی از روش انجام این عمل زیبایی و برخورداری از مزایایی چون اعتماد به نفس بیشتر در روابط و احساس راحتی بیشتر لزومی نمی‌بینند که ناراحتی ناشی از داشتن لب‌های بزرگ واژن را بیش از این تحمل کنند و درصدد انجام عمل جراحی زیبایی واژن برمی‌آیند. البته توجه داشته باشید که لابیاپلاستی با دیگر عمل‌های جوانسازی واژن تفاوت دارد. واژینوپلاستی به منظور سفت کردن یا تقویت دیواره داخلی واژن انجام می‌شود. حال آن که لابیاپلاستی به منظور کوچک کردن لب‌های داخلی کوچک یا خارجی بزرگ واژن انجام می‌شود. لابیاپلاستی عمل نسبتاً ساده‌ای است که هم ظاهر و هم عملکرد لابیا را بهبود می‌دهد. لابیاپلاستی به دلیل زیبا کردن واژن و به ارمغان آوردن راحتی بیشتر برای بیمار عمل زیبایی موثر و پرطرفداری محسوب می‌شود.

تکنیک‌های جراحی لابیاپلاستی :
روش انجام این عمل در گذشته به این صورت بود که جراح پوست اضافی و بدشکلی چین لابیا را می‌برید، اما جراحان زیبایی به مرور روش انجام لابیاپلاستی را ارتقاء دادند. روش قدیمی عوارض متعددی چون جای زخم و آسیب دیدن عصب حسی را به دنبال داشت. بنابراین برای انجام عمل باید به جراح مجرب و متخصص در زمینه جراحی زیبایی واژن مراجعه کرد که به خوبی از جنبه‌های ليزرترمیمی آگاهی داشته باشد. از آنجایی که جراحان مجرب از  ليزر و آخرین نکنیک‌های اصلاح شکل واژن بهره می‌گیرند، این عمل علاوه بر این که لب‌های واژن را کوچک می‌کند، بخش اعظم خطوط شکل دهنده، رنگ و حساسیت لابیا را حفظ می‌کند و حداقل جای زخم را باقی می‌گذارد. عمل جراحی زیبایی واژن به صورت سرپایی و با تزریق داروي بي حسي صورت مي گيرد و با برش ليزري خونريزي و طول مدت عمل به حداقل ميرسد و معمولاً بيست دقيقه طول می‌کشد. جراح زنان با ليزر برش‌های بسیار کوچکی را روی پوست لابیا مینور و ماژور ایجاد می‌کند، سپس بافت و پوست اضافی را به روش‌های ترکیبی زیباسازی (trimming) و شکل‌دهی سه گوش (wedge-shaped) می‌برد تا اندام تناسلی زیبا و طبیعی شود. جراح برش‌ها را در نهایت دقت  و ظريف ايجاد مي كند.

مراقبت پس از جراحی لابیاپلاستی :
بانوان پس از جراحی زیبایی واژن باید استراحت کنند و از انجام فعالیت‌هایی خودداری کند که باعث ورم کردن و ناراحتی می‌شود. ورزش سنگین، نزدیکی واژینال، استفاده از تامپون و دوش واژینال به مدت 4 تا 6 هفته ممنوع است. برش‌های جراحی حداقل است جای زخم در اکثر موارد تقریباً نامشخص است. بیماران باید یک هفته و یک ماه پس از جراحی به کلینیک مراجعه کنند. بیمار سه تا چهار روز پس از جراحی می‌تواند ورزش و فعالیت‌های معمول خود را ازسربگیرد.
هر چند كه بعضي بيماران پس از چند ساعت به سر كار مي روند.
جراح مراقبت‌های ضروری پس از عمل را به بیمار اطلاع مي دهد . بیمار می‌تواند برای كاهش ورم از ايس بگ  استفاده كند كه در كلينيك به بيمار داده مي شود.اکثر بیماران سه تا پنج روز پس از لابیاپلاستی می‌توانند در محل کار حاضر شوند، اما ورزش کردن به مدت حداقل دو تا سه هفته ممنوع است. به بیماران توصیه می‌شود که برای تسهیل فرایند التیام و بهبود نتایج تا شش هفته پس از جراحی رابطه جنسی نداشته باشند.

عوارض لابیاپلاستی نادر است. باز شدن زخم و خونریزی از عوارض اولیه‌ی لابیاپلاستی به شمار می‌رود. سیگار کشیدن احتمال باز شدن زخم را افزایش می‌دهد. شایع‌ترین عارضه پس از جراحی زیبایی واژن نارضایتی از نتیجه عمل است؛ بنابراین جراح در جلسه مشاوره به تفصیل با بیمار درباره انتظار وی از جراحی صحبت می‌کند. به نظر می‌رسد پس از استفاده از بی‌حسی موضعی و مشارکت دادن بیمار در روند انجام عمل و برش نهایی تعداد عمل‌های ترمیمی کاهش یافته است.


لابیاپلاستی چیست ؟
هدف ازانجام عمل جراحی لابیاپلاستی، کاهش سایز لابیا مینورمی باشد. انتخاب یک جراح حاذق که آموزش و مهارت های لازم جهت انجام جراحی زیبایی واژن را دارا باشد جهت انجام عمل لابیاپلاستی ضروری است .


چه کسی کاندید انجام عمل لابیاپلاستی است؟
به گفته بهترین متخصص زنان در اصفهان، فرم ظاهری لابیا مینور ( لبه های اطراف واژن) در افراد مختلف متفاوت است. در بسیاری از موارد علت بزرگی لابیا مینور و عدم تقارن آنها مادرزادی و در برخی بدلیل اختلالات هورمونی یا بارداری و یا خود ارضائی می باشند.


بیشتر خانم ها مایل به انجام عمل لابیاپلاستی بدلایل زیبایی می باشند گرچه برخی افراد بدلیل داشتن علائمی نظیر:
احساس درد و ناراحتی حین مقاربت جنسی
ناراحتی حین انجام فعالیت های ورزشی یا با پوشیدن لباس های تنگ
انحراف و پخش جریان ادراری
بوی بد و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی
تیرگی رنگ لابیا و عدم تقارن آنهاو بالا بردن اعتماد به نفس جهت انجام این عمل اقدام می کنند.
عمل لابیاپلاستی توسط دکتر زهرا صابری بابی حسی موضعی انجام مي شود و حدودا" بین ١٠ تا ١٥دقیقه طول میکشید و چون از نخ استفاده نميشود نيازي به بخيه كشي نيست و درد پس از عمل هم بسيار كمتر از زمانيست كه عمل جراحي انجام شود.


عوارض عمل لابیاپلاستی:
انجام عمل لابیاپلاستی توسط بهترین متخصص زنان در اصفهان و آشنا به جدیدترین تکنیک های جراحی روز دنیا هیچ عارضه ای نداشته و بهبودی پس از عمل بدلیل گردش خونی بالای این ناحیه بسیار سریع بوده و تمام بیماران يك روز پس از عمل می توانند فعالیت های عادی خود را از سر گیرند.
درد مختصر محل عمل با مصرف مسکن های تجویزی توسط بهترین متخصص زنان در اصفهان پس از عمل جراحی کاملا قابل کنترل است.
عمل لابیاپلاستی می تواند به تنهایی و یا همراه با عمل تنگ کردن واژن و تزریق چربی در لابیا ( به منظور برجسته سازی و رفع تیرگی رنگ لابیا) و یا با کاهش سایز کلیتوریس - عمل کلیتورال هود ریداکشن ( در صورت تمایل) انجام شود.


نکاتی در مورد هزینه لابیاپلاستی:
مهارت و تجربه جراح شما در هزینه عمل جراحی موثر است،یک جراح زنان بسیار ماهر که سالهای طولانی تجربه در انجام جراحی زیبایی بانوان و تناسلی دارد می تواند براحتی تشخیص دهد که برای شما جراحی لیزری مناسب تر است یا جراحی با تیغ و یا هر دو.یک جراح دلسوز شما را راهنمایی می کند به اینکه ایا شما اصلا نیاز به لیزر دارید یا نه.هیچگاه در انتخاب متخصص زنان و جراح لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن و سایر اعمال زیبایی تناسلی فقط به هزینه اکتفا نکنید،گاهی علت بیشتر بودن هزینه،دقت و ظرافت بیشتر جراح در امر لابیاپلاستی و یا ترمیم سیستوسل و رکتوسل است.دقت کنید که  متخصص  زیبایی تناسلی زنان که یک متخصص  و جراح زنان می باشد بسیار به اناتومی ناحیه تناسلی بانوان تسلط داشته و یقینا ظاهری زیبا تر و جوانتر و طبیعی تری در ناحیه تناسلی شما ایجاد خواهد کرد.این عمل لیزری ظریف در حیطه متخصص پوست و یا جراح پلاستیک نمی باشد.از نزدیک با ما مشاوره کنید.هدف اصلی کلینیک دکتر صابری رساندن شما به دلخواهتان می باشد.